Le ciel alcoholique (… accomplished)

9. března 2009 v 0:01 | Gackt |  Nepoddajná jakost

~ aneb jak to bylo doopravdy


Vyjádření Gackta k povídce Le ciel alcoholique od Durcenwe-donoDonutila mě jít do nejnevkusnějšího pajzlu v Tokiu. Opravdu je mi jedno, že tam i voda z kohoutku stojí víc, než zápalky v Mandarin Baru. Vevnitř jsem málem zakopl o sochu zlatého andělíčka, která povyšovala výraz »obézní« na novou úroveň prasklého ledu a do tváře mě udeřil takový zápach kadidla, až jsem se začal obávat, že mě vlastní plastický chirurg zažaluje za záměrné maření jeho práce.

Nevím, co mělo znamenat mé oblečení, ale vypadal jsem jako kombinace hobitů z Pána Prstenů a upírů z Underworldu. Má úloha předpokládala, že tu noc budu opět někomu šroubovat žárovku, ale čistě mezi námi, v tak příšerném ohozu bych utekl i před vlastní rukou.

Když jsem v téměř prázdné hospodě uviděl, kdo je můj Sundance Kid pro ten večer, můj svět dostal příchuť pekla. Ale to, že jsem se zasmál, to souhlasí. Mana nikdy nebyl ten typ člověka, který by dával najevo své emoce a proto být svědkem toho, jak se bez sebe vzteky snaží uříznout příborovým nožem Barbíně hlavu, nakonec stálo za to očekávané utrpení.

»Někdo konkrétní?« zeptal jsem se a Mana po mně šlehl pohledem. Když chce, je schopný vám odvyprávět Nihon shoki jen očima. Pravda ovšem je, že byl vždy spíše rozvitý, než okamžitě efektivní. Vzal jsem proto vidličku a vrazil ji Barbíně do hlavy.

»Půjdeme, ať to máme rychle za sebou?«

Mana se podíval nejprve na mě, respektive přejel mě pohledem odshora dolů a zase zpět - což chápu, že by utlumilo i člověka, který by zapil Clavin a Viagru odvarem z ženšenu -, poté na sklenici, na lahev, na sklenici a opět na lahev. Nalil mi plnou číši vína a zbytek červené tekutiny na jeden zátah z lahve vypil. Chápal jsem ho. V dobách vlastních yaoistických začátků se mi mezi povídkovými akcemi ani nevyplatilo z pod otevřeného sudu vstávat.

Vstal a já si všiml, že jeho chůze je mírně nejistá. Nejspíše to bylo spojením menšího - jediný pohled pod stůl, kde bylo více lahví, než bowlingových kuželek před sražením, mě však donutil opravit mylný úsudek - většího množství alkoholu a dvou eiffelových věží, které měl na nohou. V duchu jsem poděkoval, že tenhle script nezahrnoval znásilnění, protože představa, že dostanu kopanec tímhle, mi téměř fyzicky přiblížila bolest obětí tureckých nájezdů.

Poslala nás do bytu, který měl nést přívlastek »u mě doma«, ale i márnice, v níž dlouho nikdo neměnil cedulky u palců, by byla designově vkusnější.

»Máme to dělat v koupelně,« řekl jsem. Mana stál přede mnou a vytrvale na mě upíral pohled vězněného lidojeda, kterému nabídli mrkev. Jestliže mi v tu chvíli bylo něco jasné, tak to, že to dříve udělám z nanuku pochodeň, než vzruším tuhle temnou panenku jak scénář kázal.

»Dobře... tak napustím vanu až po okraj a pak budeme soutěžit - kdo se první utopí, vyhrál?« navrhl jsem a přísahal bych, že se pousmál, ačkoliv to mohlo být spíše nad tím, jak by mu bylo příjemné, kdyby prohrál.

»Mano, podívej. Já tu nechci být, ty tu nechceš být, ale ani jeden nemáme příliš na výběr. Čím rychleji to odbydeme, tím lépe pro nás a když budeme mít štěstí, udělá z toho jen oneshot s minimálním množstvím logicky zvolených adjektiv.«

Mana se posadil na židli, přehodil si nohu přes nohu a z míst, která by se za jiných okolností nazvala záňadří, vyndal elegantně svinutý papír a podal mi ho. Rozvázal jsem červenou stuhu a začal nahlas číst: »I kdyby trest byl obléci se jako Snoop Dogg a uvádět Hey! Hey! Hey!, nikdy…
  1. nenechám obtisk své rtěnky na ničem, co není papírový kapesníček
  2. nehodlám být příjemcem žádné formy protisměru ani jejím původcem
  3. jestli jen posuneš šaty, které jsem na sebe dostával tři hodiny, o tři centimetry, čeká tě plastická operace bez narkózy
  4. pokud jsi natolik slabý, že hodláš její hru hrát až do konce, zkusím na tobě, jakými všemi způsoby lze použít kulmu na vlasy
  5. a věř mi, že ji zapnu
P. S.: Pokud máš nějaký ručník, buď tak laskavý, a věnuj mi ho. hide se k ránu vrátí z pitky s Toshiyou, a až uvidí svůj příští scénář, bude se po něm shánět.
Poznámka pro mě: koupit kliku, všechny už strhal.«

Zadíval jsem se na Manu, který se již zcela otevřeně usmíval a zalitoval jsem, že jsem první nevzal tu povídku, kde Hydeovi vyhrožuji zastřelením jeho ženy. Nejspíše bych dostal takovou ránu, že pro příštích pár týdnů bych skládal ve tmě galaxie.

Mana vytáhl další ruličku papíru, podal mi ji a tam jeho úhlednými znaky stálo: »Mé kadeřnické umění nebo si připijeme na staré dobré časy a budeme jen předstírat, že se něco stalo?«

»To druhé,« řekl jsem tiše a zadoufal, že se neprobudím s kocovinou a prázdnou lahví tam, odkud by nebylo příjemné ji vyndavat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Seiriel Seiriel | 9. března 2009 v 21:33 | Reagovat

xDD... tak to je hezké...

2 Aki Aki | 10. března 2009 v 16:49 | Reagovat

Já sice nevím, o co jde, ale je to vtipný! :D

3 Strašidlo Strašidlo | Web | 23. března 2009 v 22:09 | Reagovat

:D:D:D K Manovi mi to sedí. :D Jeho "kadeřnické umění" musí být vážně bomba :D

4 Kaarle Suuri Kaarle Suuri | 23. října 2009 v 21:29 | Reagovat

Začínám mít pocit, že ten začátek umím již nazpaměť.

5 mother wedding gowns mother wedding gowns | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 18:32 | Reagovat

Thanks for sharing this excellent submit, i truly adore your blog, but i have some problem i dont know whether it's my side issue or on your site? some words of the submit in your weblog have charactor encoding problem, yes i use auto detecting, can u pls look into this problem a bit?
http://www.isdress.org/Prom-Dresses.html

6 sexy mother of the bride dresses sexy mother of the bride dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 4:54 | Reagovat

Hey, awesome site. I came across this on Google, and I am happy that I did. I will definately be coming back here more regularly. Wish I could add to the info and bring a bit more to the table, but am just reading as much info as I can at the moment.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama