O Šípkové Růžence

9. března 2009 v 23:36 | Aestus |  Tři prsty
Pohádka na přání pro Mandosku

Máte rádi pohádky? Já je nenávidím od té doby, co jsem si přál princeznu a dostal jsem krále. Ale stejně vám jednu povím.

Jmenuji se Aestus a nejsem gay. Žiji v partnersko-výdělečném vztahu s mužem, který také není gay. Jenže Yoshiki se svým fenomenálním čichem pro pohyby v písku zákazníků hodně brzy pochopil, kde tvarovat dunu. V době, kdy nejčastější jméno pro dvojčata bylo New Album a Torrent, těžko mohl někdo vydělávat z prodeje desek. Tudíž se profitovalo z koncertování, což jsem při pohledu na pódium nechápal, protože Yoshikimu už se z podlahy ani nevyplatilo vstávat, Toshi měl hlas na zpívání maximálně ve znakové řeči, Heath se zoufale snažil přimět kameru, aby ho souvisle zabírala alespoň tři vteřiny a Pata na kraji pódia znuděně likvidoval v průměru dva kartony cigaret. Při pohledu pod pódium mi ale bylo jasné úplně vše.

Každá skupina, i legendární, musela trvale udržovat svou image. Při natáčení muzikálu pro čistými tóny diskriminovanou kastu hudebně hluchých někdy kdysi dávno v pravěku, si Yoshiki a Paris Hilton vyměnili pár marketingových tipů. Já jsem pak za menší, náhodou natáčenou, krasojízdu v posteli měl na Lexus, a když byla kazeta z kamery ukradena takovou náhodou v době, kdy jsme se ještě oblékali, přičemž Yoshiki při tom kradení, a puštěna z ohrady na internet náhodou vůbec největší tím, že Yoshiki zapínal počítač, bylo nad ropu jasné, že příznivkyně yaoi mají nového boha.

A pak už to přicházelo postupně, jako prvotní fáze hypnózy. A najednou lusk prsty, a z vás bylo kuře. Asijská hudba ovládla vše od severu po jih, vertikálně i horizontálně. Televizní reklamy začínaly nápěvem Kimi ga yo, a lemurům se nápadně zešikmily oči.

V čele konvoje, který v rychlosti intenzity rozhazování duchovních semen překonal Jehovisty i muslimy, stojí oni. Legenda. Svět je dokonale rozdělen na asijské sféry vlivu. Všechny produkty nesou nálepku Číny, včetně kondomů, což ukončilo obavy Západu ze stárnutí jeho populace, vše duchovní pak odvozuje svůj původ od jediného, dokonalého písmena.

X.

X znamená vše a je vším, a já na něj začínám být mírně alergický. Egyptské sfinze byla konečně zrenovována tvář, a mezi jejíma nohama vytvořeno největší nákupní centrum - ve tvaru bicí soupravy samozřejmě - v dějinách planety Země. Celkově pak vypadala jako Yoshiki, v reminiscenci své největší minulé slávy. Pata sice, při jejím prvním spatření, podotkl, že vypadá jako pudl křížený s evropskou kněžnou, ale Patův problém obecně vždycky byla inteligence a její nápadné slovní projevy, o to výraznější, že nebyly časté. S IQ nad 135 a používaným zdravým rozumem jste v rockové továrně na peníze jako antilopa mezi kozami.
Což nemají být narážky na konkrétní případy, pokud je mi známo, od své poslední plastické operace se Gackt ve studiu neobjevil.

Poprvé se to zmínilo v Kataru, v hide-city. Upřímně, nenávidím ten mrakodrap. Nevím, kdo přišel s odstínem, ze kterého mají epilepsii i italští gayové, a asi ani vědět nechci. Už ale jen sama myšlenka, že tu ty nejlepší Cokoliv Kei skupiny mají každoroční předvánoční koncert, mě doháněla k mdlobám.

Shromáždili jsme se okolo vůdce, a čekali na odhalení toho velkého tajemství. Pár spekulací už okolo nás proběhlo, osobně jsem se v duchu modlil za rozpad, ale čtyři z pěti šamanek mi natvrdo řekly, že to se dříve rozkutálí Jupiter a vrazí do nás.
Což by ale byl také rozpad.
Nicméně, na pomoc jakékoliv vyšší moci jsem rezignoval poté, co se mi mandaly před očima zformovaly do tvaru X.

Ale byly to jen spekulace. Vlastně, jak jsem tam tak seděl, napadlo mě, že se nemám čeho bát. Přežil jsem svědectví i výsledek spolupráce s Linkin Park, i to, co následovalo po spojení značky Coca-Cola Beverages a jména skupiny. Když nám ten obchod století oznámilo hlavní duo, jen jsme zírali, jak se Yoshikimu místo panenek objevuje znak pro dollar. Když tehdy Toshi dodal, že vedle Xoxa-Xoly bude v prodeji i exkluzivní nápoj LEMONed, pod taktovkou sloganu "Taste the hide", s filtrovanou mořskou vodou z californského zálivu, já zíral stále, ale Pata se musel zachytit stolu.
Asi jsem otrlejší.
Nebo se začíná projevovat Patovo zatvrzelé odmítání všech tělesných vylepšení.

Yoshiki, jež rád dával přednost věcem, které si uchovají svůj tvar a krásu i po použití, sobě a mně nasypal do sklenky drahé whisky pár diamantů, a dramaticky se sklem pohupoval. "Rozhodli jsme se k důležitému kroku v historii X Japan a lidstva," pronesl po chvíli.

"Revolučnímu," dodal Toshi.

Měl jsem najednou takové nejisté tušení, které se začalo podezřele zabarvovat do odstínu červené. Něco v souvislosti s nedávným článkem o objevu jihokorejských vědců, kdy mě při zběžném čtení napadla myšlenka, že toto jediné nám chybí. Obalit 3D hologram masem a hodit ho přímo do epicentra tohoto komerčního bordelu vyzbrojeného jen kytarou, která na Valentýna trochu přebrala.

"Necháme hideho naklonovat," řekl Yoshiki konečně.

Zaskočilo mi.
Tušil jsem to.
Stejně mě dostali.
A asi budu první člověk v dějinách, který sere diamanty.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mandoska Mandoska | Web | 10. března 2009 v 20:48 | Reagovat

Já si přál pohádku? *Yoshiki ho mlátí po palici krabičkou s prášky: "Kdybys nebyl furt sfetovanej brufenem, tak bys si to pamatoval!"* A To jako fakt? *Yoshiki: "Já nevím! Já fetuju s tebou!"* Ehm.. koukám trochu vyděšeně! *Yoshiki: "Tak přestaň a jdi si to přečíst!"*

*poté, co si to přečet, umřel*

2 Aki Aki | 11. března 2009 v 19:17 | Reagovat

(Jak se tak dívám, někdo tady používá tu stejnou originální přezdívku jako já. Už jenom tohle mi nedá, abych sem nenapsala.)

Zrovna jsem si říkala, jaká je škoda, že skoro všechny blogy, co se daly číst, jsou už 'for friends only‘, když jsem se náhodou dostala na tento…

Jako vždy, skvělé. Opravdu mi to zvedlo náladu, protože tvůj styl psaní je vážně bezkonkurenční!

3 Vanilla.Pinkspider Vanilla.Pinkspider | Web | 23. května 2011 v 14:09 | Reagovat

Ahoj. Dostala jsem se sem přes bestie. Sice se tady trochu ztrácím, ale je to vtipný.  Ta poslední věta mě zabila
xDDDDDDDDDDDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama